Partneři

Reklama - odkazy

Investiční zlato

Investujte do drahých kovů prostřednictvím společnosti BESSERGOLD se sídlem v Praze. Využijte průběžně aktualizované ceny k nákupu investičního zlata.


Vyplatí se stěhovat do Prahy?

Přemýšlíte o tom, zda se vyplatí stěhovat do Prahy?


Podlahy pro různé druhy prostorů

Anhydritové podlahy jsou vhodné pro bytové domy, sportovní haly i administrativní prostory.


Zajímá Vás cena betonu? Zašlete nám nezávaznou poptávku a my stanovíme cenovou nabídku do 24 hodin.


Nevíte jak vyřešit uspořádání bytu? Vestavěné skříně Vám ušetří potřebné místo.


Naše profesionální stěhovací služba je vhodná pro domácnosti i firmy.

Jak správně udržovat motorovou pilu

31.01.13

Za prvé a především, že je důležité si uvědomit, že motorová pila vyžaduje určitou kombinaci oleje a benzínu, aby se správně spustit. Příliš mnoho lidí ignoruje dokumentaci, která vysvětluje, jak správně míchat palivo pro stroje, a zároveň pily může být schopen běžet na paliva, které je buď příliš těžké nebo lehké na oleji, může to způsobit, že motor motorové pily bude mít sníženou životnost.

Jak správně udržovat motorovou pilu

Uvědomte si, že na všech řetězových pil, bez ohledu na značku a model, nejdůležitější pohyblivé díly jsou řetěz sám a železniční že řetěz vyjížďky na během provozu. Pro každou hodinu nebo dvě ustáleného použití, je důležité, že řetěz čistit, aby se nečistoty, které by jinak mohly brzdit jeho pohyb. Pokud dost velký kus z odpadního materiálu se zachytí mezi těmito dvěma kovovými povrchy, je možné vytvořit příliš velký odpor, který může snížit životnost motoru.

Stejně tak je velmi důležité, aby se na každé tři až čtyři hodiny, v, musí být řezné plochy ostří sám nabrousit. U většiny pil, může být provedeno snadno s rat-tail souboru, ale je důležité, aby se ujistil, že stroj je zcela vypnutý před zahájením jakékoli ostření čepele, jinak je možné, že zranění dojít. Správně nabroušený nůž bude znamenat, že pila bude moci projít snadněji přes materiál, který je snížení, což znamená, že nejen práce si udělal rychleji, ale méně je kladen důraz na samotné zařízení.

Třetím důležitým aspektem pily údržby je mazání. Přímý kovu na kov kontaktu vytváří spoustu opotřebení, zejména na zařízení s co největší točivý moment jako motorovou pilou. Použití správné mazání na pohyblivých částech, čepel je nejlepší způsob, jak zajistit, aby i nadále fungovaly spolehlivě rok co rok. Mnoho moderních pily bude mít mechanismus zabudovaný v tom, že přináší olej na ostří, a bude mít jednoduchý zásobník, který musí být naplněn, každý tak často. Není-li to tento případ, pak přijatelná náhrada by bylo použít automobilový olej na ostří přímo.

Řetězová pila je stroj, a jako každý jiný stroj, to vyžaduje řádnou údržbu. Dobrý řetězová pila, když řádně postaráno, může poskytnout stálou službu po mnoho let.